Unia
Baner Baner

Dzień Języków Obcych w naszej szkole.

 

28 maja 2013r. w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Inicjatorkami tego „DNIA” były: p. w-ce dyr. Elżbieta Kucharska - nauczyciel języka niemieckiego oraz wszyscy nauczyciele – językowcy naszej szkoły.
W zabawie uczestniczyli zerówkowicze, uczniowie klas I-III, IV-VI oraz gimnazjum. Tego dnia nieco smutne ściany szkoły stały się kolorowe, bowiem rozświetlały je wielobarwne flagi różnych krajów świata. W kącikach korytarza pojawiły się piękne, wykonane przez uczniów plakaty prezentujące państwa, w których językiem urzędowym jest język angielski, niemiecki lub rosyjski. 

Dla klas IV –VI oraz gimnazjum ten wyjątkowy dzień rozpoczął się prezentacją multimedialną mającą na celu ukazanie sposobu życia i tradycji mieszkańców Szkocji. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia  przedstawienia „Czerwony Kapturek” w wersji niemieckojęzycznej, „Kubusia Puchatka” po angielsku, zaśpiewać „ All my loving”, „Happy” oraz uzupełnić w określonym czasie tekst piosenki  „ In the jungle”.
Po uroczystościach w szkole podstawowej oraz gimnazjum odbyła się degustacja potraw pochodzących z krajów, w których mówi się po angielsku, niemiecku lub rosyjsku. Można było skosztować pielmieni,  kanadyjskich naleśników z syropem klonowym, Shepherds’s pie, Treade pudding, czy też napić się angielskiej herbatki.
Uczniowie klas 0-III na apel przyszli z rekwizytami, plakatami i flagami kraju, który wylosowali dla swojej klasy. Zadaniem najmłodszych było jak najlepsze zaprezentowanie wylosowanego państwa. Pomysłów roiło się co niemiara. Mali milusińscy tańczyli, śpiewali i bardzo interesująco opowiadali  o tym, co przygotowali.
Po południu, tym razem na rodziców czekała niespodzianka, bowiem dzieci naszej szkoły wystawiły dla nich przedstawienia w języku niemieckim. Dzień pełen wrażeń, uśmiechu, ale też i ciężkiej pracy zakończył się niewątpliwie sukcesem. Przy dobrej zabawie można było się wiele nauczyć i odkryć  rzeczy, o których podczas zwykłej lekcji języka obcego nie ma czasu by mówić. Zadowoleni i dumni z siebie powracaliśmy radośnie do swoich domów. 

 

Dzień Języków Obcych 2013
Dzień Języków Obcych 2013
Dzień Języków Obcych 2013
Dzień Języków Obcych 2013
Dzień Języków Obcych 2013
Dzień Języków Obcych 2013
Dzień Języków Obcych 2013
Dzień Języków Obcych 2013
Dzień Języków Obcych 2013
Dzień Języków Obcych 2013
Dzień Języków Obcych 2013
Dzień Języków Obcych 2013
Dzień Języków Obcych 2013
Dzień Języków Obcych 2013
Dzień Języków Obcych 2013
Dzień Języków Obcych 2013
Dzień Języków Obcych 2013
Dzień Języków Obcych 2013
Dzień Języków Obcych 2013
Dzień Języków Obcych 2013
Dzień Języków Obcych 2013
Dzień Języków Obcych 2013
Dzień Języków Obcych 2013
Dzień Języków Obcych 2013