Unia
Baner Baner baner3

Dzień Języków Obcych w naszej szkole.

28 maja 2013r. w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Inicjatorkami tego „DNIA” były: p. w-ce dyr. Elżbieta Kucharska - nauczyciel języka niemieckiego oraz wszyscy nauczyciele – językowcy naszej szkoły.
W zabawie uczestniczyli zerówkowicze, uczniowie klas I-III, IV-VI oraz gimnazjum. Tego dnia nieco smutne ściany szkoły stały się kolorowe, bowiem rozświetlały je wielobarwne flagi różnych krajów świata. W kącikach korytarza pojawiły się piękne, wykonane przez uczniów plakaty prezentujące państwa, w których językiem urzędowym jest język angielski, niemiecki lub rosyjski.

Dla klas IV –VI oraz gimnazjum ten wyjątkowy dzień rozpoczął się prezentacją multimedialną mającą na celu ukazanie sposobu życia i tradycji mieszkańców Szkocji. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia  przedstawienia „Czerwony Kapturek” w wersji niemieckojęzycznej, „Kubusia Puchatka” po angielsku, zaśpiewać „ All my loving”, „Happy” oraz uzupełnić w określonym czasie tekst piosenki  „ In the jungle”.
Po uroczystościach w szkole podstawowej oraz gimnazjum odbyła się degustacja potraw pochodzących z krajów, w których mówi się po angielsku, niemiecku lub rosyjsku. Można było skosztować pielmieni,  kanadyjskich naleśników z syropem klonowym, Shepherds’s pie, Treade pudding, czy też napić się angielskiej herbatki.
Uczniowie klas 0-III na apel przyszli z rekwizytami, plakatami i flagami kraju, który wylosowali dla swojej klasy. Zadaniem najmłodszych było jak najlepsze zaprezentowanie wylosowanego państwa. Pomysłów roiło się co niemiara. Mali milusińscy tańczyli, śpiewali i bardzo interesująco opowiadali  o tym, co przygotowali.
Po południu, tym razem na rodziców czekała niespodzianka, bowiem dzieci naszej szkoły wystawiły dla nich przedstawienia w języku niemieckim. Dzień pełen wrażeń, uśmiechu, ale też i ciężkiej pracy zakończył się niewątpliwie sukcesem. Przy dobrej zabawie można było się wiele nauczyć i odkryć  rzeczy, o których podczas zwykłej lekcji języka obcego nie ma czasu by mówić. Zadowoleni i dumni z siebie powracaliśmy radośnie do swoich domów.

Dzień Języków Obcych 2013